Zdrowe i białe zęby, to wizytówka zadbanego człowieka. Niestety spożywanie dużej ilości kawy czy palenie  papierosów ma negatywny wpływ na wygląd uzębienia. Z biegiem czasu powstaje nieestetyczny nalot i przebarwienia.  Jak z tym walczyć?

Odpowiednia higiena

Nie podlega wątpliwości, że regularna higiena jamy ustnej ma tutaj ogromne znaczenie. Jednak w przypadku osób  palących papierosy zwykła higiena nie jest wystarczająca. Regularne mycie zębów i płukanie jamy ustnej to  podstawa, ale niezwykle ważne jest także to, jaką pastę wybieramy.

Jak dobrać odpowiednią pastę do zębów?

Sklepowe półki oferują nam szeroki wybór past wybielających. Niestety mało kto wie, że większość z nich swoje  działanie opiera na mechanicznym ścieraniu nalotu, niszcząc przy tym szkliwo. Ma to negatywny wpływ nie tylko na  zęby, ale także na dziąsła. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest enzymatyczne wybielanie zębów.

Co to takiego?

Enzymatyczne wybielanie zębów w przeciwieństwie to mechanicznego nie działa poprzez ścieranie. Enzym zawarty w  paście rozkłada nalot i niweluje przebarwienia. Szczotkując zęby systematycznie takim preparatem, możesz nie tylko  znacznie je wybielić, ale także zapobiec osadzaniu się nalotu w przyszłości. Co więcej, pasty oparte na  enzymatycznym wybielaniu są znacznie bezpieczniejsze i można je stosować stale.

Bez względu na to czy chcesz usunąć już istniejące przebarwienia, czy zapobiec powstawaniu ich w przyszłości  enzymatyczne wybielanie zębów przyniesie oczekiwane rezultaty.