Czyszczenie zębów w sposób profesjonalny, który przeprowadza się w niemalże wszystkich gabinetach  stomatologicznych, to złożony proces kilku różnych zabiegów. Po skalingu i piaskowaniu niezbędnym elementem  prawidłowego czyszczenia uzębienia jest jego polerowanie.

Dlaczego należy polerować zęby po zabiegu piaskowani oraz skalingu?

Powyższe zabiegi polegają na usunięciu osadu i kamienia nazębnego. Wymagają one więc całkowitego usunięcia  ewentualnych resztek i drobin z osadu. polerowanie, to zabieg który usuwa drobiny oraz mikroprzebarwienia. Do jego  wykonania stosuje się niezwykle miękkie szczoteczki. Po zabiegu tym, pacjent natychmiast odczuwa iż jego zęby są  bardzo gładkie.

Jak to wygląda?

Podczas zabiegu oczyszcza się powierzchnię zębów z wszelkich nalotów czy osadów, a także przebarwień i miękkich  złogów. Dlatego też jest ona obowiązkowa po zabiegu skalingu, aby wypolerować i oczyścić z drobin uzębienie  pacjenta. Zabieg ten przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalnych szczoteczek oraz pasty polerskiej o  adekwatnej ziarnistości. Paska polerska musi zostać indywidualnie dobrana do potrzeb, a nad tym etapem czuwa  doświadczony stomatolog. Szczoteczki wprowadzone są w ruch wysokoobrotowy i okrężnymi ruchami polerują zęby.

Zapytaj swojego dentystę o zabieg polerowania!

Poddając się zabiegowi skalingu czy piaskowania, koniecznie zapytaj swojego dentystę, czy wykonuje także zabieg  polerowania zębów. Profesjonalne gabinety stomatologiczne nie pomijają tego zabiegu, a wręcz są one nieodzownym  elementem całej profilaktyki profesjonalnego czyszczenia zębów.