Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Chcąc uzyskać ten efekt w pierwszej kolejności próbujemy domowych  sposobów na wybielanie zębów. W sieci możemy znaleźć mnóstwo porad z tym związanych. Soda oczyszczona, sól,  cytryna, a nawet węgiel – środki, które w domowym zaciszu mają pomóc usunąć przebarwienia na zębach. Pora poznać  prawdę i mity odnośnie ich skuteczności.

Soda oczyszczona

Porady sięgające najstarszych sposobów wybielania zębów domowymi metodami najczęściej mówią nam o płukankach oraz  myciu zębów sodą oczyszczoną. Faktem jest, że soda działa bakteriobójczo i doskonale czyści. Jednak metoda ta nie  jest obojętna dla szkliwa. Przy długotrwałym jej stosowaniu możemy odczuć więcej problemów niż korzyści. Owszem,  zęby staną się bielsze, ale negatywny wpływ na szkliwo sprawi, że będą też słabsze i znacznie bardziej podatne na  osadzanie się nalotu i tworzenie nowych przebarwień.

Sól

Wybielanie zębów za pomocą soli odbywa się w podobny sposób jak w przypadku sody oczyszczonej. Niestety metoda ta  przynosi więcej problemów niż może to się wydawać. Wcierając w szkliwo sól możemy nieodwracalnie je uszkodzić. Co  więcej sól zakwasza środowisko jamy ustnej, co zaś jest wspaniałym warunkiem dla bakterii. Wniosek? Czyszcząc zęby  solą łatwiej złapiesz próchnicę, niż je wybielisz.

Cytryna

Owoc, który znajduje się w każdej kuchni, i który ma wiele wspaniałych zastosowań. Nie dziwne więc, że znajduje  się również na liście „najlepszych” domowych sposobów na wybielanie zębów. W sieci jest pełno informacji o tym,  jak to sok z cytryny sprawia, że zęby stają się śnieżnobiałe. Wystarczy wcierać go w zęby – ot tak, prosto i  wygodnie! O ile prawdą jest, że cytryna potrafi rozjaśniać, to jednak zdecydowanie nie nadaje się do wybielania  zębów. Dlaczego? Jest na tyle agresywna, że długotrwały kontakt może osłabić szkliwo zęba, czego efektem będzie  znacznie większa podatność na próchnicę.

Węgiel

Dość paradoksalna metoda, jednak w sieci maglowana dość często. Wiele osób nawet korzystało z tej metody i  potwierdza jej funkcjonalność. Niestety wybielanie zębów przy pomocy węgla, to nic innego jak mechaniczne usuwanie  nalotu. Szczotkując zęby w ten sposób usuwamy także nasze szkliwo. To prawie tak samo, jakbyście pocierali ścianę  papierem ściernym – czy na pewno chcesz zrobić to swoim zębom?

Jeśli na prawdę zależy Ci na pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu – zadbaj o swoje zęby z rozsądkiem. Na rynku istnieje  wiele metod wybielania zębów, które mają znacznie korzystniejszy wpływ nie tylko na ich wygląd, ale także i stan.