Zęby wymagające leczenia kanałowego bardzo często tracą swoją naturalną biel. Jest to wynik obumarcia zęba, który  z upływem czasu szarzeje. To niezwykle uciążliwy problem wpływający na estetykę uzębienia, szczególnie w przypadku  kiedy dotyczy to zębów przednich. Czy z takiej sytuacji jest jakieś wyjście?

Wybielanie zębów

Aby przywrócić zębom ich naturalną biel możemy skorzystać z zabiegów wybielania zębów w gabinecie  stomatologicznym. Metod jest kilka, jednak o ile przy zębach żywych są one skuteczne, o tyle zęby martwe będzie  już trudniej wybielić stosując np. metodę nakładkową. Ale nie wszystko jeszcze stracone. Są inne sposoby, które  pozwolą skutecznie wybielić pojedyncze zęby np. martwe po leczeniu kanałowym.

Wybielanie endogenne co to takiego i na czym polega?

Przebarwienie zębów np. po zabiegu endodontycznym są nieestetyczne, przez co pacjenci borykający się z takim  problemem szukają porady u stomatologa. Coraz więcej klinik oferuje im wybielanie endogenne, czyli takie które  polega na nałożeniu do wnętrza zęba specjalnego preparatu wybielającego. Oczywiście preparat nakładany jest po  usunięciu wypełnienia leczonego zęba. Zależnie od tego w jakim stopniu ząb jest przebarwiony, efekty takiego  wybielania są widoczne po 2 do 4 zmianach preparatu.

Jak działa taki preparat wybielający?

Gabinety stomatologiczne stosują różne preparaty do wybielania endogennego. Niemniej jednak każdy z nim ma takie  samo działanie. Od założenia go do jamy zęba w ciągu tygodnia preparat dokonuje zmian w zębie w postaci  stopniowego wybielania.

Metoda wybielania endogennego jest stosowana nie tylko w przypadku wybielania pojedynczych zębów. Często także  stosuje się ją po wybielaniu zębów żywych, w celu wyrównania koloru zęba martwego.

Na tym właśnie polega stomatologia estetyczna, którą świadczy gabinet stomatologiczny w Krakowie: http://stomatologiatomaszewska.com/stomatologia-estetyczna/