O tym, że biały uśmiech dodaje pewności siebie i atrakcyjności wie każdy. Wybielanie zębów stało się w ostatnim  czasie jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Dzisiaj mamy szeroki wybór  sposobów na rozjaśnienie naszego uzębienia, a jedną z tańszych jest np. wybielanie nakładkowe.

Na czym to polega?

Wybielanie metodą nakładkową trwa około 2 tygodnie i dzieli się na dwa etapy. Co więcej wymaga ono od pacjenta  dużej samodyscypliny, gdyż jego efekty są zależnie nie tylko od samego żelu, ale także od diety jaką pacjent  utrzymuje podczas terapii. Choć jest ona stosunkowo mniej inwazyjna, to jednak może nieść pewne powikłania w  postaci zwiększonej nadwrażliwości zębów. Niemniej jednak objawy te powinny zniknąć samoistnie po upływie kilku  tygodni. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet do 3 lat.

Jak się do tego przygotować?

Aby móc wybielić zęby metodą nakładkową konieczna będzie wizyta u stomatologa, który rzetelnie sprawdzi stan  uzębienia. W razie konieczności dentysta usuwa osad oraz kamień. Następnie pobierany jest wycisk łuku zębowego, na  którego podstawie tworzone są indywidualne nakładki dla pacjenta. Po odebraniu nakładek wraz ze specjalnym żelem  wybielającym, pacjent otrzymuje dokładny instruktaż przeprowadzenia terapii w warunkach domowych. Niezwykle ważne  jest, aby ściśle się go trzymać, a na pewno zaowocuje to śnieżnobiałym uśmiechem.

Ile to kosztuje?

Zabieg wybielania zębów metodą nakładkową jest stosunkowo tanim sposobem na rozjaśnienie uzębienia nawet o 6  odcieni. Koszty w każdym gabinecie są inne i zależne również od stanu naszego uzębienia. Niemniej jednak wahają  się one w granicach od 400 do 800 złotych. Jest to stosunkowo niski koszt, który przynosi zadowalające efekty,  dlatego też jest doskonałą alternatywą dla wybielania laserowego.